BUSINESS ENGLISH

Hemşirelik İngilizcesi

İş İngilizcesi Kurslarımızla Meslek Hayatınızda Çığır Açın!
Kariyer Yolu Yabancı Dil Kursu Ankara

Hemşirelik İngilizcesi

Dünyamız günden güne gelişmekte ve biz de ona ayak uydurmak durumundayız, ayrıca dünyanın ortak dil olarak kabul ettiği ingilizceye de herkes tarafından ihtiyaç duyulduğu gibi sağlık alanında çalışan hemşireler tarafından da ihtiyaç duyulmaktadır. Kaliteli bir iletişim herkes için önemlidir ancak konu insan sağlığı olduğunda şüphesiz ki daha da önemli bir hale geliyor. Bu nedenle de özellikle tıbbi terminolojiye tam manasıyla hakim olmak gerekmektedir. Tıbbi terimler her ne kadar diller arasında benzerlik gösteriyor olsa da etkili biçimde kullanılabilmesi zaman alabiliyor.

Hemşirelik ingilizcesi kurslarımızda öncelik temel ingilizcenin sağlam olmasıdır ve bunun paralelinde de tıbbi terimlerin geliştirilmesidir. Okuma, dinleme, yazma, konuşma (reading, listening, writing, speaking) gibi dört beceri tıbbi terminolojiyle harmanlanmış bir eğitim planlamasıyla öğrencilerimize sunulmaktadır. Hemşirelik ingilizcesi kursumuzda öğrencilerimizin en üst seviyeye ulaşması gerekmektedir çünkü konu sağlık olduğunda yetersiz iletişimden dolayı bazı riskler ortaya çıkabilmektedir. Hemşirelik ingilizcesinde kullanılan dili terimleri ve bunların telaffuzunu anlayabilmek ve de dil, kavramlar ve kültür arasında nasıl bağlantılar olduğunu gözlemlemek eğitim planlamamızın önemli noktalarındandır. Hemşirelik alanında çalışan ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilerin hastaları ile sağlıklı bir iletişim kurmalarını alanında uzmanlaşmış eğitmenlerimiz aracılığıyla sağlamaktayız. Hemşirelik ingilizcesi eğitimlerimiz teşhis, tedavi, hastane düzeni, kazalar ve acil durumlar, ilaç ve tıbbi terimler gibi konuları içermektedir.

Hemşirelik ingilizcesi kurslarımızda öğrencilerin seviyelerine ve ihtiyaçlarına en uygun olan eğitim planlaması alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Ayrıca hemşirelik ingilizcesi kursumuzda verilen eğitimlerde hastalarla iletişim kurma, hastalıklar, tedavi, muayene, korunma yolları gibi güncel vakalar işlenirken aynı zamanda hastanın güvenini kazanma ve onlara etkili biçimde telkinde bulunabilme gibi konuların üstünde durulmaktadır. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından yapılan eğitim planlamasında ingilizce tıbbi terminoloji ile birlikte insan vücudunun bölümleri ve bu bölümlerin fonksiyonlarının ingilizce tanımlamaları ve açıklamaları, tıbbi vakalara yaklaşım, laboratuvar test sonuçlarının okunma teknikleri, tıbbi çalışmaların ve makalelerin ingilizceden türkçeye ve türkçeden ingilizceye tercüme şekli ile ilgili içerikler yer almaktadır.

Medicine English Courses

You are on the right path with our medicine english courses for to make a strong contribution to human health.

HEMEN BİLGİ AL

KVKK

11 + 1 =