Hukuk İngilizcesi

Adalet, günümüz dünyasının olmazsa olmazlarındandır ve globalleşen dünyada ortak dil olarak kabul edilen dil olan ingilizce de oldukça önemli bir detay haline gelmiştir. Adaletin çok ciddi bir alan olmasından ötürü bu alandaki gelişime de yeterli önemin verilmesi gereklidir. İletişim becerilerinin üst düzeylerde olması bu alandaki başarı için gerekli olan en önemli niteliklerdendir ve bunun için de tabii ki ilk sırada dil hakimiyetine ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuk alanında çalışanların işlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri gerekmektedir, bunun için de dili doğru ve anlaşılır bir biçimde kullanmaları ve yazılıp söylenenleri son derece doğru anlamaları gerekmektedir. Bu sebeple hukuk ingilizcesi alanında özelleşmiş bir eğitim almak atılacak en mantıklı adım olacaktır.

Hukuk ingilizcesi kursumuzda dil eğitmenlerimiz alanında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi kişilerdir. Hukuk ingilizcesi kurslarımızda esas alınan nokta ingilizcenin hukuk içindeki işleyişini tam manasıyla öğretmeyi içermektedir. Aynı zamanda hem ingilizce hakimiyeti kazanırken hem de ingilizce içerikli hukuk dökümanları üzerinde yetkinleşmeyi ve bunlarla ilgili ingilizce iletişim becerilerinin üst basamaklara taşınmasına odaklanmış bulunmaktayız. Resmi hukuk yazışmalarını tanıtmak ve uygulatmak adına üzerinde durulması gereken önemli noktalardan biri ise hukuk terminolojisidir. Hukuk ingilizcesi kursumuzda hukuk metinlerinin uygun terminoloji ile çeviri çalışmasını da içermekte ve hukuki içerikli metinlerin hakimiyeti üzerinde durulmaktadır. Eğitmenlerimiz dört becerinin de gelişmesine yönelik programlar düzenlerken listening (dinleme) ve videolar üzerinden de işlenen konuların pekişmesine katkıda bulunarak kalıcılığı sağlanmaktadır.

Hukuk ingilizcesi kurslarımız için düzenlenen program genel olarak hukuk terimlerini geliştirmek, iş hukukunu geliştirmek ve terimlerini öğrenmek, müzakere becerilerini geliştirmek, resmi mektup hazırlamak, ticari ve hukuksal sözleşme hazırlamak, genel ve hukuki ingilizceyi karşılaştırmak vs. gibi adımları içermektedir. Sizler kendi gelişiminizi tamamlayıp adalete katkıda bulunurken bizler de yanınızda olmaktan onur duymaktayız.


Legal English Courses

You are on the right path with our legal english courses for to make a strong contribution to judicial system.


Mesleki İngilizce Ön Kayıt

    Kayıt Ol / Bilgi Al

    Bilgi Almak İstediğiniz Kurs (Course):