Petrol ve Gaz Endüstrisi İngilizcesi

Günümüz dünyasında petrol ve gaz en önemli endüstrilerden biri haline gelmeye başlamıştır. Globalleşen dünyamızın getirileriyle birlikte petrol ve gaz alanında çalışan kişilerin sektörleri gereğiyle ingilizceye hakim olmaları ve aktif olarak kullanabilmeleri en önemli unsurlardan biridir. Bu alandaki firmaların yadsınamayacak kadar büyük bir kısmı çok uluslu bir yapıdan oluşmakta olup birçok ülkede yer almaktadır ve bu çok uluslu yapılanmalarda ingilizce ortak dil olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle petrol ve gaz endüstrisi ingilizcesi de spesifik olarak ihtiyaç duyulan bir alan haline gelmiştir. Dil hakimiyetinin gerekliliğinin yanında alana özgü olan terminolojiye de hakim olmak önemli bir detaydır.

Petrol, gaz ve akaryakıt sektörü çalışanlarının teknik terimlere olan hakimiyeti ve petrol ve gaz endüstrisine özgü bütün noktalardaki gelişimi alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından sağlanmaktadır. Petrol ve gaz endüstrisi kurslarımızda çalışma yaşamında aktif bir şekilde iletişim kurabilmek için gereksinim duyulan teknik ve ticari dil becerisi üzerine odaklanmaktayız. Ayrıca, bu sektöre ait ingilizce kelime bilgisinin artırılmasının yanında dört beceri olarak adlandırılan reading (okuma), listening (dinleme), writing (yazma), speaking (konuşma) becerileri de petrol ve gaz endüstrisi kursumuz tarafından sağlanmaktadır.

Petrol ve gaz endüstrisi ingilizcesi eğitimlerimiz petrol ve gaz arama, damıtma, rafinaj, pazarlama, boru hatları, yerbilimleri, proje yönetimi, petrofizik, petrokimya, tedarik zinciri yönetimi, nakliye ve depolama, sondaj, sağlık, emniyet, çevre, risk değerlendirmesi, işyeri kazaları, kural ve regülasyonlar, acil durumlar, teknik rapor ve sunum hazırlama, iletişim becerileri gibi konular içermektedir. Ayrıca eğitimlerimiz de petrol jeolojisi, petrol ve doğalgaz mühendisliği, petrol ve gaz işletme yönetimi olmak üzere üç ana dalda programlanmaktadır. Alanında en üst basamaklara tırmanabilmek için şüphesiz ki etkili iletişim becerilerine sahip olmak gerekmektedir bunun için de ilk şart şüphesiz ki dil hakimiyetidir. Petrol ve gaz endüstrisi ingilizcesi kurslarımızda kişiye özel eğitim planı profesyonel eğitmenlerimiz tarafından yapılarak öğrencilerimizin kısa sürede istenen seviyeye ulaşmalarını sağlamaktadır.


Oil And Gas Industry English Courses

You are on the right path with our oil and gas industry english courses for to make a strong contribution to your career.


Mesleki İngilizce Ön Kayıt

    Kayıt Ol / Bilgi Al

    Bilgi Almak İstediğiniz Kurs (Course):