Tıp İngilizcesi

Şüphesiz ki sağlık dünyamızın en önemli gereksinimidir, dünyamızın gelişmişliğinin değiştiremeyeceği tek detay bu olsa gerek ki sağlığa verilen önem asla gerilemeyecektir. Buna bağlı olarak doktorlar da bizim için hep son derece önemli olacaklardır. Sağlık sektöründe çalışan profesyoneller için tıbbi termiolojiye uygun olarak özel hazırlanan programlar çizgisinde eğitimlerimiz sürdürülmektedir.

Tıp ingilizcesi programları hasta ile diyalog, tıbbi kelimeler, semptomların tanımlanması, raporlamalar, konferans ve sunum teknikleri gibi içeriklerden oluşturulmaktadır. Tabiki tıp ingilizcesi kurslarımızda öğrencilerimizin seviyesi ve ihtiyaçlarına yönelik olarak en uygun programlama yapılmaktadır. Genel ingilizce eğitimleri ve tıbbi terminoloji harmanlanarak kursiyerin aktif olarak ingilizce iletişimini sağlıklı bir biçimde kurmasına katkıda bulunmaktayız. Tıp ile ilgili terminoloji sayesinde farklı ülkelerden gelen doktorların birbiriyle fikir alışverişinde bulunması için gereken ortam sağlanmış olur.

Tıp ingilizcesi kurslarımızda verilen eğitimlerde hastalarla iletişim kurma, hastalıklar, tedavi, muayene, korunma yolları gibi güncel vakalar işlenirken aynı zamanda hastanın güvenini kazanma ve onlara etkili biçimde telkinde bulunabilme gibi konuların üstünde durulmaktadır. Ayrıca yasalarda yeni düzenlemelerle birlikte ingilizce doktorlar için de zorunlu hale gelmeye başladı. TUS’ a girebilmeleri ve akademik kariyer yapabilmeleri için dil yeterliliğini de belgelemeleri gerekmektedir.

Tıp ingilizcesi kursumuzda ingilizce tıbbi terminoloji ile birlikte insan vücudunun bölümleri ve fonksiyonlarının ingilizce tanımlamaları ve açıklamaları, tıbbi vaka ve hastalıklar konusunda, araştırmaların ve makalelerin okunup yazılması, tıbbi vakalara yaklaşım ve konu başlıklarının ingilizce tanımlama ve açıklamaları, laboratuvar test sonuçlarının ve tıbbi raporların ingilizce olarak okunup yazılma teknikleri, tıbbi çalışmaların türkçe – ingilizce ve ingilizce – türkçe çevirileri, medikal terminoloji kullanılarak konferanslarda ve kongrelerde akıcı ingilizceyle konuşma, tıbbi karar alma mekanizmaları gibi içerikler öncelikli olarak işlenmektedir. Sizler insan sağlığı gibi kutsal bir alanda hizmet verirken biz de sizin ilerleyişiniz pay sahibi olmaktan mutluluk duymaktayız.


Medicine English Courses

You are on the right path with our medicine english courses for to make a strong contribution to human health.


Mesleki İngilizce Ön Kayıt

    Kayıt Ol / Bilgi Al

    Bilgi Almak İstediğiniz Kurs (Course):