Hazırlık Atlama Kursu

Proficiency Kursu

Başarıyı Şansa Bırakmayın! Bizimle Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın..

Zor Sınav Tanımıyoruz.. Aramadan Önce PROFICIENCY'e Veda Edin, Çünkü Biz Bu İşi Biliyoruz..

Üniversite hazırlık atlama sınavı eğitimlerimiz öğrencinin seviyesine ve sınava gireceği üniversitenin sınav formatına yönelik olarak; genel İngilizcenin toparlanması, 4 beceri üzerine (writing, speaking, listening, reading) akademik eğitimler, sınav stratejileri ve puan arttıracak kalıpların gösterimi, deneme sınavları ve kritikleri şeklinde ilerlemektedir. Üniversite hazırlık atlama eğitimlerimiz tamamen sınava yönelik ve birebir dersler şeklinde verildiği için her öğrenci kendi eksiklerini kapsayan, sonuç odaklı bir eğitim almaktadır. Tüm üniversiteler için hazırlık atlama eğitimlerimiz mevcut olup, ODTÜ ve Bilkent başta olmak üzere tüm üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarında başarı oranımız çok yüksektir.

TÜM ÜNİVERSİTELERDE KANITLANMIŞ ÜST DÜZEY BAŞARI ORANI !

ODTÜ Hazırlık Atlama Kursu

TOBB Hazırlık Atlama Kursu

Bilkent Hazırlık Atlama Kursu

Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

TED Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

İTÜ Hazırlık Atlama Kursu

Beykent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Çankaya Hazırlık Atlama Kursu

Yeditepe Hazırlık Atlama Kursu

Boğaziçi Hazırlık Atlama Kursu

Abant İzzet Baysal Hazırlık Atlama Kursu

Dokuz Eylül Hazırlık Atlama Kursu

Ahi Evran Hazırlık Atlama Kursu

Osman Gazi Hazırlık Atlama Kursu

Yıldırım Beyazıt Hazırlık Atlama Kursu

Karabük Hazırlık Atlama Kursu

İstanbul Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu

Seviye Belirleme

Seviyeniz hakkında ön bilgi sahibi olabilmemiz için aşağıda belirtilen konulardan bir tanesini seçip writing yazıp info@kariyeryolu.com.tr adresine iletiniz.

Writing Konuları

 1. Overpopulation of urban areas has led to numerous problems. Identify one or two serious ones and suggest ways that governments and individuals can tackle these problems.
 2. A growing number of people feel that animals should not be exploited by people and that they should have the same rights as humans, while others argue that humans must employ animals to satisfy their various needs, including uses for food and research. Discuss both views and give your opinion.
 3. Formal examinations are the only effective way to assess a student’s performance. Continual assessment such as course work and projects is not a satisfactory way to do this. To what extent do you agree or disagree with this statement?

Writing'lerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında en az 250 kelime yazın.
 2. Kompozisyon INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION’dan oluşmalıdır.
 3. Kompozisyonu yazarken yazarken sözlük kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirtmektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@kariyeryolu.com.tr’ye gönderebilirsiniz.

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı!

Tamamı sınav formatına son derece hakim alanında uzman hocalardan oluşan öğretmen kadromuzla üniversite hazırlığı bir çırpıda atlayın..

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

  Kayıt Ol / Bilgi Al

  Bilgi Almak İstediğiniz Kurs (Course):

  İster PROFICIENCY İsterseniz de IELTS Kurslarımızla Üniversite Hazırlığı Bir Çırpıda Atlayın!

  IELTS Eğitim İçeriği

  Temel ve İleri Düzey Gramer Anlatımlar

  4 Beceri Üzerine Akademik Eğitimler

  Sınav Stratejileri ve Puan Arttıracak Kalıplar

  IELTS Formatında Deneme Sınavları ve Kritikleri

  Alanında Son Derece Uzman Sınav Hocaları

  Birebir Eğitim

  Kaliteli Materyaller

  Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı

  Üstelik sınava geç kayıt + speaking gün tercihi vb. tüm durumlarda IDP Partner kurumu olarak siz değerli öğrencilerimize destek sağlıyoruz.  Talebiniz doğrultusunda IDP sınav kayıtlarınızı da biz yapıyoruz.

  Öğrenci Görüşlerimizden Bazıları 🙂

  Üniversite Hazırlık Atlama Kursu

  ODTÜ Hazırlık Atlama

  Bilindiği üzere ODTÜ Hazırlık Atlama Sınavı Türkiye’de diğer Üniversitelere kıyasla en zorları arasında yer almaktadır. ODTÜ – İYS, eğitim dili İngilizce olan Orta Doğu Teknik Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans yapan öğrencilerin İngilizce seviyelerini ölçmek için yapılan bir sınavdır.  Bu sınavın amacı ODTÜ öğrencilerinin İngilizcedeki seviyelerinin okudukları bölümlerindeki dersleri takip edebilecek ve o derslerin verdiği sorumlulukları yerine getirebilecek düzeyde olup olamadığını ölçmektir. Bu nedenle ODTÜ – İYS genellikle öğrencilerin verilen akademik metinleri okuyup okuduğunu anlama,  kendi alan derslerini kolaylıkla takip edebilmeleri , dersteyken dersle alakalı not tutabilmeleri ve  tuttukları notları kullanabilmeleri içindir. Öğrencilerin anlamlı ve uzun olacak şekilde akademik metinler yazabilmeleri konusundaki başarılarını ölçmek içindir.  ODTÜ – İYS akademik seviyede İngilizce temelli bir sınav olup, geçerli görülmesi şartıyla, eğitim dili İngilizce olan çeşitli Üniversite öğrencilerinin de ihtiyaçlarına yöneliktir.

  ODTÜ – İYS iki oturumda yapılan bir sınavdır.

  İlk oturum sabah, 2. oturum öğleden sonra olmak üzere iki oturum da aynı gün içerisinde yapılmaktadır. Adaylar iki oturuma da katılabilirler. Oturum içerikleri şöyledir;

  1.OTURUM

  A BÖLÜMÜ: Dinlediğini Anlama

  1. KISIM: Tek Cümlelik İfadeler  (7 soru)
  2. KISIM: Diyaloglar ( 6 soru)
  3. KISIM: Kısa Konuşmalar (7 soru)
  4. KISIM: Söyleşi (5 soru)
  5. KISIM: Uzun Konuşma ( 5 soru)

  B BÖLÜMÜ: Okuduğunu Anlama

  1. KISIM: Cümle Tamamlama ( 4 soru )
  2. KISIM: Paragraf Tamamlama (3 soru)
  3. KISIM: Destekleyici İfadeler (3 soru)
  4. KISIM: Okuduğunu Anlama ( 2- 6 arası soru)

   

  2. OTURUM

  A BÖLÜMÜ: Dilin Kullanımı (20 puan 45 dakika)

  1. KISIM: Cloze test
  2. KISIM: Diyalog Tamamlama
  3. KISIM: Duruma Uygun İfade bulma

  B BÖLÜMÜ: Dinleme ve Not Tutma: (5 puan 25 dakika)

  C BÖLÜMÜ: Yazma ( 15 puan 50 dakika 200 kelime)

  TOBB Üniversitesi Hazırlık Atlama

  Bu sınava TOBB Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrenciler girmektedir. Daha önceden kayıtlı olan öğrenciler doğrudan TOEFL-ITP yeterlik sınavına katılırlar. Sınavın kısımları:

  • Dilbilgisi ve Sözcük Bilgisi: 60 sorudan oluşur, süre 50 dakika
  • Okuma-Kavrama: 40 sorudan oluşur – 40 dakika
  • Dinleme-Kavrama: 25 sorudan oluşur – 30 dakika

  Sınava sınavın ilk aşamasında bütün bölümlerden başarılı olan öğrenciler ikinci aşamada TOEFL-ITP yeterlik sınavlarına  girerler. Bu sınavların bölümleri:

  • Dinleme-Kavrama: 50 sorudan oluşur – 40 dakika
  • Dilbilgisi ve Sözcük Bilgisi: 40 sorudan oluşur – 25 dakika
  • Okuma-Kavrama: 50 sorudan oluşur – 55 dakika

  Yeterlik sınavında (TOEFL-ITP) 500 ve üstü puan alıp başarısını kanıtlayan öğrenciler lisans programlarına kayıt olabilirler.

  İngilizce Hazırlık bölümlerinde devam zorunluluğu yüzde doksandır ve sadece heyet raporu sunulursa yüzde seksen olarak uygulanmaktadır. Öğrencinin devamsızlık durumu her dönem için ayrı ayrı olacak şekilde hesaplanır.

  İngilizce Hazırlık programı sonunda, program sonu Yeterlik Sınavına (TOEFL-ITP) girebilmek için devam ve yıl içi başarı puanı şartının karşılanmış olması gerekmektedir.

  % 100 Türkçe eğitim alan bölüm öğrencileri isteğe bağlı olarak Hazırlık programında eğitim almaya devam edebilirler. Hazırlık programından muaf olabilmesi için öğrencilerin TOEFL Sınavından 70 ve üzeri puan almaları beklenmektedir.

  TED Üniversitesi Hazırlık Atlama

  TED Üniversitesi’nde eğitime bağlayan her öğrenci ilk önce İngilizce Dil Okulu tarafınca yapılan İngilizce Düzey Belirleme Sınavı’na girerler. Bu sınavdan sonra belli bir barajın üstünde puan alan adaylar TED Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı’na (EPE) katılırlar.  Barajın altında kalan adaylara ise ELS’de kur sistemi uygulanmaktadır. Başlangıç Seviyesi (Beginner) , Orta Seviye (Intermediate) ve Yüksek Seviye (Upper) olarak belirlenmiştir. Bütün kurlar en az 2 hafta (14 gün) sürer. Başlangıç düzeyindeki öğrenciler (Beginner)  Yaz Dönemi eğitiminde , iki yarıyıla ek olarak 8 haftalık üst kur eğitimi alırlar. Diğer düzeylerdeki (Intermediate ve Upper) öğrenciler başarısız oldukları takdirde yaz dönemi eğitiminde  isterlerse ve istedikleri kur açılırsa öğretim ücretini ödemek şartıyla 8 haftalık eğitim alabilirler.  Eğitim süreleri  TED Üniversitesi’nin Akademik Takviminde yayınlanır. Kur sisteminde bir kurda başarılı olamayan öğrenci o kuru tekrar etmek zorunda kalacaktır. TED Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavında taban başarı notu 65’i alan adaylar , ELS’ deki eğitimden muaf tutulup hazırlığı atlamış olurlar. ELS’de eğitim alan öğrencilere EPE (TED Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı) ayrıca Güz yarıyılı başında ve  sonunda  (Eylül Ayı ve  Ocak Ayı) ve Bahar yarıyılı sonunda (Haziran Ayı) yapılmaktadır.

  Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama

  Başkent Üniversitesinde; öğrencilerin İngilizce gramer seviyelerini ölçmek amacıyla her yıl eylül ayında İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlik Sınavı yapılır. Bu sınavda başarı gösteren adayların, eğitim görecekleri bölümlerindeki aldıkları derslerin gerekliliklerini ve sorumluluklarını yerine getirebilecek İngilizce kelime bilgisine sahip oldukları belirlenmiş olur. Sınavı geçen adaylar eğitim gördükleri bölümlerde devam ederler. Başkent Üniversitesi hazırlık atlama sınavında geçmesi gereken puanı alamayan adaylar ise İngilizce Hazırlık Programına devam etmek zorundadır.

  Sınav iki oturumda gerçekleşmektedir. Birinci bölüm, gramer ve sözcük bilgisi ve okuma anlamadan oluşur. Birinci bölümden (İngilizce Seviye Belirleme ve Yeterlilik Sınavından) başarılı olan (60 ve 60 üstü alan) adaylar, ikinci bölüme girmeye hak kazanmış olurlar. Bu sınavda başarısız olan adaylar ise Hazırlık Programı’nda A Kuruna yerleştirilir. İkinci bölüm Yeterlik Sınavı, gramer ve sözcük bilgisi, okuma-anlama, dinleme-anlama ve yazma kabiliyetini ölçer. Yeterlilik sınavdan muvaffakiyet gösteren adaylar eğitim-öğretim dili kısmen yabancı dil olan bölümler için 100 tam puan üzerinden 60 eğitim-öğretim dili tamamen İngilizce olan bölümler için 100 tam puan üzerinden 70 puan alan adaylar bölümlerine geçip eğitim görmeye hak kazanır. Bu sınavlarda başarısız olan adaylar Hazırlık Programında B Kuruna yerleştirilir.

  Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama

  Ufuk Üniversitesinde İngilizce Yeterlik Sınavı her akademik yıl başında (Eylül)  yapılmaktadır.  İngilizce Yeterlilik Sınavı’ndan 100 üzerinden en az 60 puan ve üzerinde puan alan öğrenciler kazandıkları bölümlerde öğrenime başlarlar. Öğrencilerin İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf sayılabilmesi için öğrencilerin aşağıdaki koşullardan birine sahip olması gerekmektedir.

  • İngilizce Yeterlik Sınavından 100 üzerinden en az 60 puan ve üzerinde almış olan öğrenciler
  • ÖSYM tarafından yapılan Ulusal İngilizce Yeterlik Sınavlarından (YDS) en az 50 puan alan öğrenciler
  • Eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen Uluslararası Yabancı Dil Sınavlarından en az 60 puan alan öğrenciler
  • Son üç yılda öğretim dili olarak belirlenen İngilizce dilin ana dil olarak konuşulduğu bir ülkede, o ülke vatandaşlarının devam ettiği ortaöğretim kurumlarında eğitim görüp, eğitimlerini bu kurumlarda tamamlayan öğrenciler,
  • Lisans, Yüksek Lisans ve ya Doktora öğrenimini İngilizcenin anadili olarak konuşulduğu ülkelerde ve ya Türkiye’de ki bir Üniversitede derslerin tamamen İngilizce verildiği bir programda tamamlamış olan öğrenciler,
  • Ufuk Üniversitesi’nde veya diğer Üniversitelerde en az bir yıl İngilizce Hazırlık programında eğitim gören ve bu programda başarılı olduğunu kanıtlayan öğrenciler İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf sayılmaktadırlar.

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama

  Abant İzzet Baysal Üniversitesinin hazırlık atlama sınavları 4 bölümden oluşur. Sınav toplamda iki gün sürer. İlk bölüm ‘reading’ olup toplamda iki kısım, 25 soru bulunmaktadır. İkinci bölüm Writing olup toplamda 3 kısım, 25 soru bulunmaktadır. Üçüncü oturum dil bilgisi ve kelime bilgisinden oluşmaktadır. Üçüncü bölümde toplamda 3 kısım ve 50 soru bulunmaktadır. Sınavın son oturumu ‘Listening’ olup üç kısım ve 25 sorudan oluşmaktadır.

  Çoktan seçmeli sorular optik forma geçirilir ve optik okuyucu aracılığıyla değerlendirilir. Yazılı bölümler en az iki eğitmenin gözetimi altında, birbirlerinden bağımsız olarak değerlendirilmektedir. Değerlendirmenin doğruluğu açısından cevap kâğıtları üzerinde herhangi bir puanlama, işaretleme, altını çizme gibi durumlar hiçbir şekilde söz konusu olamaz. Sınav kâğıtları iki farklı akademisyen tarafından bağımsız olarak sonuçlandırıldıktan sonra, her akademisyenin vermiş olduğu puanların ortalaması sonuç olarak ele alınır.